خیرین گلستان به کودکان بازمانده از تحصیل کمک کنند

جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶

گرگان – مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: بیش از ۲۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان گلستان وجود دارد و نیاز است خیرین برای حمایت از آن ها کمک کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا چراغعلی بعدازظهر چهارشنبه در سومین جلسه کارگروه حقوق شهروندی استان گلستان، اظهار کرد: سال گذشته منشور حقوق شهروندی با دستور رئیس جمهور به استان‌ها ابلاغ شد و عمده‌ترین برنامه‌ها، چالش‌های اجتماعی موجود در استان، حقوق شهروندی و آسیب‌های اجتماعی بود.

وی افزود: تشکیل کارگروه‌های اجتماعی در شهرستان‌ها یکی از برنامه‌ها بود و نیمی از فرمانداران تشکیل این کارگروه را اعلام کردند.

چراغعلی تصریح کرد: مراکز درمانی در استان گلستان نارسایی‌هایی داشتند و شرایط خوبی ندارند که نمونه آن مرکز بیماران کلیوی است.

وی ادامه داد: در خواستی از تمامی دستگاه‌ها داشتیم که نماینده‌ای را به ما معرفی کنند تا پیگیر مباحث حقوق شهروندی باشیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با بیان اینکه گلستان به عنوان استان پیشگام در تعلیم و تربیت فرزندان بازمانده از تحصیل معرفی شد، خاطرنشان کرد: یکی از مدارس استان به عنوان الگویی برای تعلیم و تربیت کودکان بازمانده از تحصیل در کشور معرفی شد.

چراغعلی افزود: بیش از ۲۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان گلستان داریم که رقم زیادی است و باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش هم باید کمک کند تا در هر شهرستانی یک مدرسه کودکان بازمانده از تحصیل داسته باشیم.

چراغعلی بیان کرد: بیشترین فراوانی کودکان بازمانده از تحصیل در شرق استان بوده به خصوص در روستاهای اهل تسنن این مشکل بیشتر است.

وی اضافه کرد: مصمم هستیم با کمک روحانیون، ائمه جمعه، فرمانداران، دهیاران و بخشداران موج جدیدی را در حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل راه بیاندازیم.

به گفته وی، بیش از ۶۴ هزار نفر آمار زنان سرپرست خانوار در استان گلستان است که باید برای آن هم برنامه داشته باشیم.

این نوشته در حمایت از کودکان ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.