سی و چهار دانش آموز دختر که بدلیل محدودیت‌ها و تعصبات قومی از تحصیل بازمانده بودند به مدرسه بازگشتند

 ۱۳۹۶/۰۷/۱۸

خبرگزاری هرانا – مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهرستان سیستان و بلوچستان با اشاره به وضعیت بغرنج دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل این شهرستان، از تلاش برای شناسایی و بازگشت آنها به محیط علم و تحصیل خبرداد. از جمله او به بازگشت ۳۴ دانش آموز دختر که به دلیل محدودیت ها و تعصبات قومی در یک روستا از تحصیل محروم شده بودند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمد عارف بهرامی با اعلام این خبر اظهار داشت: “با همکاری آموزش و پرورش شهرستان مهرستان و حمایت علما و شورای روستای رگنتک ۳۴ دانش آموز دختر در مقطع اول و دوم دوره متوسطه که بدلیل محدودیت‌ها و تعصبات قومی از تحصیل باز مانده بودند دوباره به آغوش تعلیم وتربیت بازگشتند”.

بهرامی افزود: “علما و روحانیون با صحبت‌هایی که در مساجد این مناطق داشتند و همچنین با سرلوحه قراردادن شعار “تحصیل امروز دختران نیاز فردای مادران” باعث شدند تا والدین این دانش آموزان از ادامه تحصیل فرزندانشان استقبال کنند و زمینه حضور دانش‌آموزان زیادی در کلاس‌های درس و محیط علم و دانش فراهم شود”.

وی گفت: “سال گذشته در شهرستان مهرستان و روستاهای توابع آن ۵۶۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل داشتیم که بدلیل کمبود مدرسه و پراکندگی روستاها در این مناطق از تحصیل محروم ماندند”.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهرستان تصریح کرد: “با کمک‌های اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان و خیرین در تمامی مناطق این شهرستان و روستاهای آن کلاس درس در اختیار دانش آموزان قرار گرفته و در حال حاضر ۴ مدرسه در این مناطق احداث شده که در بزودی به تعداد این مدارس افزوده خواهد شد”.

بهرامی عنوان کرد: “خوشبختانه شوق تحصیل در شهرستان مهرستان و روستاهای توابع آن بوجود آمده و خانواده‌ها از ادامه تحصیل فرزندان خود خشنود هستند و اداره کل آموزش و پرورش این استان و خیرین لوازم ضروری تحصیلی این دانش آموزان را به صورت بسته های آموزشی در اختیار آنها قرار داده‌اند”.

 

این نوشته در وضعیت اموزش کودکان ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.